Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce Horní Lipka 2013

18. 6. 2013

Poslední víkend v květnu se v Horní Lipce uskutečnilo setkání Klubu celních veteránů spojené s členskou schůzí. Organizace setkání se ujal člen Rady KCV Míla Král, který ve spolupráci s kolegy z Východočeského klubu celních veteránů pp. Brůhou, Panušem a ostatními připravili pro 27 účastníků příjemné prostředí a program, za což jim patří poděkování, až na, že se jim nepodařilo zajistit lepší počasí. Inu doby, kdy  jsme porpučeli větru, dešti,  jsou nenávratně pryč. O  dobré náladě, která na setkání po celý víkend panovala, svědčí i fotografie ve fotogalerii. Na schůzi mimo povinných bodů, jako je doplnění Rady KCV o kolegu Adolfa Šalka, schválení zprávy o hospodařerní klubu, bylo na návrh kolegy Konopáče rozhodnuto o konání podzimního setkání, které se uskuteční pod patronací Konopáčových ve Višňové, v hotelu Bobule, ve všední den 9.-10.9.2013. Pozvánky s programem budou rozeslány v předstihu, ale již nyní si zapište do kalendáře tyto dny. Přítomní se shodli na tom, že tato akce nahradí "Expedici Hrušky", v níž nebude pokračováno.

PS.

Fotografie z jednání členské schůze jsou ve fotogalerii, ale neumím dát odkaz, proto prosím touto cestou Míru Dvořáka, zda by je nepropojil.

P.P.S.

Omlouvám se za opožděný report, ale dřív mi nějak nevyšel čas.

 

Náhledy fotografií ze složky Horní Lipka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podzimní setkání ve Višňové

(Zdeněk Konopáč, 26. 6. 2013 23:33)

Zdravíme všechny veteránky a veterány,
protože dobří přátelé bez sebe dlouho nevydrží, dohodli jsme se v Horní Lipce, jak se Pavel výše zmiňuje, že se sejdem už 10. září. Jenže, od 1. do 14. září, jak mi telefonovala pracovnice informačního centra jaderné elektrárny zde má proběhnout instruktáž budoucích operátorů. Dohodli jsme proto náhradní termín na dny 16. a 17. září, tedy o týden později.

Na tuto akci navrhujem tento program:
16. září (pondělí) příjezd a ubytování v pensionu Bobule ve Višňové u Moravského Krumlova mezi 16. a 18 hodinou.
Návštěva vinného sklepa bratří Adámkových spojená s ochutnávkou vybraných vzorků vína. Za zpěvu lidových písní a družné zábavy poté posedíme u dobrého vína a jídla buď ve sklípku nebo ve společenské místnosti.
Ráno 17. září, po snídani sestávjící pravděpodobně z míchaných vajíček, všichni svěží, odjedeme do IC JE Dukovany (cca 8 km) , návštěva je naplánovaná od 9. do 11. hodiny. Přibližně ve 12 hod. oběd v pivovaru Dalešice (3 km), možnost krátké prohlídky.
Odjezd na takzvané Horácké moře - Dalešickou přehradu (3 km), kde ve 14 hod. absovujeme plavbu na výletní lodi Horácko, plavba trvá cca 1 hodinu.
Dále podle zájmu můžeme navštívit rozhlednu Babylon, hadcovou step u Mohelna nebo nedávno objevené středověké podzemní chodby v obci Přeskače.
Odjezd do Višňové, večeře a posezení ve společenské místnosti pensionu.
18. září snídaně a odjezd.
Dopravu budeme muset zajistit vlastními auty, mohl bych zajistit i menší autobus, ale samozřejmě je to otázka peněz a také počtu účastníků akce.
Poprosil bych ještě všechny zájemce o tuto akci, aby se přihlásili nejpozději do konce srpna, abych mohl upřesnit jak požadavky na ubytování tak i na počet míst na lodi.
Věřím, že se nám akce vydaří i co se počasí týká, jak říká Pavel doby kdy jsme dokázali poručit větru, dešti jsou sice pryč, ale u nás na Moravě větry sice nezastavíme, ale s tím deštěm se můžem pokusit něco udělat (snad prý pomáhá jisté zaříkávání).
Všechny Vás zdraví a vydařenou dovolenou přejí
Zdeněk a Marie Konopáčovi